لاک‌پشت‌های پرنده آماده فرود شدند

خبر آنلاین: دومین دوره اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای لاک‌پشت پرنده به بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان سال 1391 همراه با جشن امضای نویسندگان، مترجمان و تصویرگران کتاب‌ها برگزار می‌شود.

روز یکشنبه، چهارم اسفندماه، بیش از ۵۰ نویسنده، تصویرگر و مترجم در فروشگاه مرکزی شهرکتاب گردهم می‌آیند تا هم در آیین اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌یی لاک‌پشت پرنده، حضور داشته باشند و هم کتاب‌های برگزیده فهرست لاک‌پشت پرنده را برای بچه‌ها و بزرگتر‌ها امضا کنند.

مژگان امجد، مدیر فروشگاه مرکزی شهرکتاب، با بیان این‌که «لاک‌پشت پرنده» فهرست کتاب‌های برگزیده برای کودکان و نوجوانان ایرانی است که با بررسی و ارزیابی کتاب‌های هر فصل تدوین می شود گفت: آیین دومین دوره اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌یی لاک‌پشت پرنده روز یکشنبه، چهارم اسفند 92، همزمان با سالگرد تأسیس فروشگاه مرکزی شهرکتاب، از ساعت ۱۷ در همین فروشگاه برگزار خواهد شد. در این برنامه علاوه بر اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌ای به بهترین کتاب‌های کودک و نوجوان سال 1391، جشن امضای کتاب‌های راه یافته به فهرست لاک‌پشت پرنده نیز برگزار می‌شود.

علی اصغر سیدآبادی، سخنگوی هیأت داوران فهرست لاک‌پشت پرنده نیز اعلام کرد: در آیین دومین دوره اهدای نشان‌های طلایی و نقره‌یی لاک‌پشت پرنده، از دو پیشکسوت کتاب کودک و نوجوان که به پیشرفت ادبیات، تصویرگری و کتاب کودک و نوجوان ایران کمک کرده‌اند، با اهدای نشان ویژه تقدیر خواهد شد. این دو تن از میان بیش از ۱۵ چهره ادبیات کودک و نوجوان که معیارهای اولیه لاک‌پشت پرنده را دارا بودند، پس از بحث و بررسی با رأی هیات داوران انتخاب شده‌اند.

سیدآبادی هم چنین گفت: لاک‌پشت پرنده سه نوع نشان دارد؛ نشان طلایی و نشان نقره‌ای که به نویسندگان، مترجمان یا تصویرگران کتاب‌های برگزیده اهدا می‌شود و نشان ویژه که نشانی مسی است و به پیشکسوتان کتاب و ادبیات کودک ایران اهدا می‌شود.

سیدآبادی افزود: در این دوره ۱۰ کتاب کودک و نوجوان (ترجمه و تألیف) شامل رمان، داستان، کتاب تصویری و کتاب‌های آموزشی، به عنوان نامزد معرفی شده‌اند که اسامی آن‌ها به زودی اعلام خواهد شد.

به گفته او، معصومه انصاریان، محمود برآبادی، شکوه حاجی نصرالله، شیوا حریری، عذرا جوزدانی، شادی خوشکار، علی اصغر سیدآبادی، حسین شیخ‌الاسلامی، مریم محمدخانی، مسعود ملک‌یاری، گیسو فغفوری، حدیث غلامی و مهدی یوسفی عضو هیات داوران دومین دوره لاک‌پشت پرنده هستند.

در پایان هر سال از میان کتاب‌های بهترِ فهرست، بهترین‌ها انتخاب و نشان طلایی و نقره‌ای می‌گیرند. فهرست لاک‌پشت پرنده با حمایت و پشتیبانی مؤسسه شهرکتاب و مجله پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تدوین می‌شود. این فهرست هر فصل به ضمیمه مجله پژوهشنامه منتشر و کتاب‌های آن در فروشگاه مرکزی شهر کتاب و برخی دیگر از کتاب‌فروشی‌ها عرضه می‌شود.

· 25 بهمن، 1392

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *