جادوی مداد بنفش

۶۶ سال پیش، هارولد، پسر چهارساله، شب هنگام از خانه بیرون می‌رود تا قدم بزند. همه جا تاریک است، اما هارولد مداد بنفشش را همراه آورده است. او با مداد بنفش، یک ماه در آسمان و یک راه بر زمین نقاشی می‌کند. هارولد پیش از اینکه گام بردارد، باید با مداد بنفش، زمانی را که گامش بر آن فرود می‌آید، نقاشی کند. هنگامی که گرسنه است، با مداد بنفش غذا مهیا می‌کند. اژدهایی نقاشی ‌می‌کند، اما از اژد‌ها می‌ترسد. با مداد بنفش، قایق نقاشی می‌کند و در آب شناور می‌شود. در تنهایی، نیاز به دوست را احساس می‌کند…. هارولد، پسر کنجکاوی است که با مداد بنفشش، به سادگی، دنیایی غیر قابل پیش بینی خلق می‌کند. از ۶۶ سال پیش تا کنون، کودکان با هارولد همراه می‌شوند تا کنجکاوی، آزمون و خطا و کشف کنند. هارولد بر خطرات چیره می‌شود و رشد می‌کند، زیرا او استقلال دارد و از آدم بزرگ‌های مزاحم، در دنیای او خبری نیست.
کودک شما، در این مجموعهٔ شش جلدی قصه‌های تصویری هارولد، همراه با هارولد و مداد بنفشش، دنیای تازه‌ای می‌سازد. در دنیای افسانه، غول جادوگر را از پای در می‌آورد و باغ را سبز می‌کند، به آسمان سفر می‌کند، به قطب شمال می‌رود، در سیرک ماجرا می‌آفریند و به داخل تابلو می‌رود و دو دنیای خیال و واقعیت نزدیک به هم مشاهده می‌کند. شما نیز در این مجموعه، این مفهوم را تجربه می‌کنید: «به کودکتان اجازه دهید خودش باشد تا پرواز کند.»
مجموعهٔ هارولد، از کلاسیک‌های ادبیات کودک جهان است که در سال ۱۹۵۵ نوشته شده است. از آن فیلم، تئا‌تر، سریال تلویزیونی، انیمیشن و بازی رایانه‌ای تهیه شده و هم‌چنین در برنامه‌های درسی آموزش هنر استفاده می‌شود. کودکان دیروز و امروز و فردا و آدم بزرگ‌هایی که کودکی درونشان زنده است، دنیای هارولد را دوست دارند، از آن لذت می‌برند، شگفت زده می‌شوند و تخیلشان گسترش می‌یابد.

قصه‌های هارولد
نویسنده و تصویرگر جانسون کراکت
مترجم فاطمه حجوانی
ناشر: کتاب‌های بنفشه (قدیانی)
هر جلد ۲۰۰۰ تومان
هر جلد ۶۴صفحه

· 17 بهمن، 1393

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *