جوجه‌ها عاشق می‌شوند

انگشت‌شمارند کتاب‌هایی که هم داستانشان قشنگ و شنیدنی باشد و هم تصاویرشان جذاب و دوست داشتنی و تا این حد تصاویر و متن به هم بیایند و به زیبایی کتاب کمک کنند.
مجموعهٔ ده جلدی «کتاب‌های مرغدانی پر ماجرا» بر گرفته از دنیای شاد و مهیج کودکان است. موضوع‌ها کاملاً کودکانه هستند و یا دست کم از زاویه‌ای کودکانه به آن‌ها نگاه شده است. بچه‌ها می‌توانند آرزوهای دور و دراز، بازی‌ها، دعوا‌ها و شیطنت‌های خود را در داستان‌ها پیدا کنند و در کارهای جوجه‌های یک مرغدانی زیبا ببینند.
کودکان با خواندن این داستان‌ها می‌توانند عشق و دوست داشتن را تجربه کنند، طعم همکاری را بچشند، شیرینی قدم گذاشتن در راه‌های تازه را احساس کنند و از همکاری‌های هیجان‌انگیز و شکست رقیب لذت ببرند. طنزهای بر گرفته از دنیای کودکان، داستان‌ها را خودمانی‌تر و دلچسب‌تر کرده است.
تصاویرکتاب‌های این مجموعه، بسیارکودکانه، زنده و حس‌برانگیز است. بچه‌ها می‌توانند حالت‌های مختلف شادی، خنده، تعجب، ترس و نگرانی را در چهره جوجه‌ها و مرغ و خروس‌ها ببینند. نکته‌های ریز عاطفی و هیجانی را که متن به خاطر کوتاهی، مجال پرداختن به آن‌ها را نداشته، تصویرگر با نگاه ظریف و کودکانه تصویر‌گری کرده است و برای خواننده این امکان را فراهم ساخته که در کنار خواندن داستان‌های زیبا، لذت بصری هم ببرد.
یکی دیگر از امتیازهای این مجموعه، معرفی الگویی است برای پاسخ گویی به سؤال‌های بی‌شمار بچه‌ها دربارهٔ مفاهیم مهم زندگی مثل تولد، ازدواج، مرگ، دوستی، دشمنی و رقابت که برای بسیاری از بزرگ‌تر‌ها پاسخ دادن به آن‌ها‌‌گاه بسیار دشوار است. پاسخ‌هایی مناسب و درخور که روحیه پرسشگری آن‌ها را تقویت کند و لذت یادگیری را به اوج برساند.

مجموعه مرغدانی پر ماجرا
نویسنده: کریستیان ژولی بوا
مترجم: سید محمد مهدی شجاعی
تصویرگر: کریستیان هاینزیش
ویراستار: ترانه امیر ابراهیمی
ناشر: انتشارات چکه و انتشارات شهر قلم
۲۸۰۰ تومان

· 17 بهمن، 1393

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *