یک بوس گنده‌ی خرسی

بعضی از داستان‌های کودکان فقط برای کودکان نیستند. این داستان‌ها‌‌ همان قدر که برای کودکان جذاب و احتمالاً مفیدند، برای بزرگتر‌ها هم چیزی دارند. بوسه‌هایی برای بابا از این کتاب‌هاست. این کتاب به ما، به عنوان بزرگتر، می‌آموزد که چگونه رابطه‌ی خود را با بچه‌های‌مان تنظیم کنیم. نه که خیال کنید اصولی را برمی‌شمارد یا نکته‌هایی یادمان می‌دهد و همچون معلم یا روان‌شناس یا مشاور به ما درس می‌دهد؛ این کتاب، با بیان داستانی، روی قلب ما دست می‌گذارد و آن را تکان می‌دهد.
وقت خوابیدن بچه خرس است و او، مثل خیلی از بچه‌های زیر سه ـ چهار سال، موقع خوابیدن، بد اخلاقی می‌کند و بهانه می‌گیرد. راستی موقعی که بچه‌ها بهانه می‌گیرند، چه کار باید کرد؟ این کتاب شاید اصلا نمی‌خواهد به این سوال جواب بدهد، اما ما می‌توانیم جواب این سوال را از رفتار باباخرسی استنباط کنیم.
راهی که باباخرسی در برابر بهانه‌های بچه خرس انتخاب می‌کند، نوعی بازی است. او از بچه خرسی یک بوس گنده می‌خواهد و بازی‌ای را شروع می‌کند که بچه خرسی قبل از خواب او را ببوسد و بخوابد!
خواندن این کتاب تنها خواندن یک داستان نیست. این کتاب می‌تواند روز‌ها و شب‌های بسیاری همچون رمز مشترکی بین شما و کودکتان باشد و بهانه‌ای برای از سرگرفتن یک بازی شیرین.
این کتاب را می‌توانید برای کودکان زیر پنج سال بخوانید و تصاویرش را با هم نگاه کنید، اما برای بچه‌های بزرگ‌تر هم جذاب است.

بوسه‌هایی برای بابا
نویسنده: فرنسس واتس
تصویرگر: دیوید لگ
مترجم: مینا پورشعبانی
ناشر: مبتکران
24 صفحه
1700 تومان

· 26 بهمن، 1393

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *