رؤیاهای کاغذی

این مجموعه قصه‌هایی را برای کودکان و نوجوانان بازگو می‌کند که بسیاری از آن‌ها را پیش از این هم شنیده‌ایم و در واقع گزیده‌ای از آثار کلاسیک و ماندگار ادبیات کودک است. تاریخ نوشته شدن بعضی از داستان‌ها به دویست سال پیش برمی‌گردد و بعضی از آن‌ها هم داستان‌هایی هستند که در سال‌های اخیر خلق شده‌اند. آن‌چه این قصه‌ها را به هم شبیه می‌کند، روایت‌های ساده و تحسین ‌شده‌ای است که همه بازگوکننده‌ی احساسات و ارزش‌های جاودانه‌ی انسانی هستند.
بسیاری از این کتاب‌ها پیش از این هم در ایران به چاپ رسیده‌اند (بعضی با همین تصاویر و بعضی با تصاویری دیگر). مجموعه‌ی قصه‌های ماندگار این کتاب‌ها را در یک قطع کنار هم قرار داده است.
شاید مهم‌ترین چیز در این مجموعه تصویرگری این قصه‌ها باشد. تصاویر خیال‌انگیز و چشم‌نواز این مجموعه، در کنار قطع مناسبی که برای کل مجموعه انتخاب شده، خواننده را در دنیای داستانی غرق می‌کند. در بیش‌تر کتاب‌های این مجموعه بخش اعظم کتاب را تصاویر تشکیل می‌دهند و کلام تنها راهنمایی در دنیای رؤیایی تصاویر است. کودکی که کتاب را دست می‌گیرد شاید بتواند تنها با تصاویر ارتباط برقرار کند و احتمالاً خواهد توانست جمله‌های کتاب را، سلیس‌تر و روان‌تر از آن‌چه هست، در ذهن خود بازسازی کند.

چهار لاک‌پشت
ادبیات
گروه سنی: کودک
کاربرد: آشنایی با داستان‌های قدیمی، لذت و سرگرمی

مجموعه‌ی قصه‌های ماندگار (سه پرسش، بلبل، یک شهر دو برادر، هیولای گرشن (برنده‌ی جایزه‌ی فرزندپروری، 1999)، آب آرام و دوستانش (برنده‌ی مدال کالدکت)، جایی که وحشی‌ها هستند (برنده‌ی مدال کالدکت)، در پی شباویز، دخترک کبریت‌فروش، هدیه‌ی پری، فانوس لی‌ین)
نویسنده: گروه نویسندگان
تصویرگر: گروه تصویرگران
مترجم: شهاب‌الدین عباسی
ناشر: مهاجر

· 8 مرداد، 1394

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *