قدم زدن در دنیای شیرین قصه‌های کوتاه

برای بچه‌هایی که هنوز کتاب خواندن به تنهایی برای‌شان لذت چندانی ندارد و به مرحله‌ی خوره‌ی کتاب بودن نرسیده‌اند، شاید بهترین نوع کتاب داستان کوتاه باشد. وقتی این بچه‌ها، در هر بار کتاب خواندن و پس از گذشتن تنها چند صفحه، یک قصه‌ی خوب بخوانند یا بشنوند و درگیر داستان‌های طولانی دنباله‌دار نشوند، دیگر کتاب خواندن برای‌شان کاری کشدار و طولانی به نظر نخواهد رسید.
قصه‌های بامزه مجموعه‌ای است که با این ویژگی می‌تواند جایی، هر چند کم، در دنیای پر از سرگرمی‌های دیگر پیدا کند. در این مجموعه‌ی دو جلدی، قصه‌هایی انتخاب شده‌اند که پس‌زمینه‌ی طنز دارند و کتاب خواندن را برای کودک به کاری شیرین و بامزه تبدیل می‌کنند.
بیش‌تر این قصه‌ها از تخیلات شیرین و بی‌حد و مرز کودک می‌گویند و آن را به‌عنوان مهم‌ترین و جالب‌ترین ویژگی کودک می‌پذیرند. پذیرش دنیای خیالی کودک راهی است برای نزدیک‌تر شدن به او و راه باز کردن به دنیایی که برای خود ساخته است و هر چیز کوچکی در دنیای بیرون بر آن تأثیر می‌گذارد.
ترجمه‌ی روان محبوبه نجف‌خانی قصه‌های کوتاه و بامزه‌ی این دو کتاب را خواندنی‌تر کرده است و به کودکان دبستانی کمک می‌کند خودشان این قصه‌ها را، به راحتی، بخوانند.
اگر شما از آن دسته افراد هستید که برای کودک‌تان سهمیه‌ی قصه‌خوانی روزانه یا شبانه در نظر گرفته‌اید، داستان‌های بامزه را به‌عنوان یک پیشنهاد جدی بگیرید و به همراه کودک‌تان به دنیایی بامزه و خنده‌دار و البته نزدیک به رؤیاها و خیالات کودکانه، قدم بگذارید.

چهار لاک‌پشت
ادبیات
گروه سنی: کودک
کاربرد: پرورش خلاقیت، لذت و سرگرمی

داستان‌های بامزه (1 و2)
به انتخاب اندرو ماتیوز و پایپا هلن
مترجم: محبوبه نجف‌خانی
ناشر: آفرینگان
جلد اول: 140 صفحه
جلد دوم: 120 صفحه
قیمت دوره‌ی دو جلدی: 5600 تومان

· 8 مرداد، 1394

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *