مومیایی آلفرد هیچکاک

«نوشته‌ای که از پی می‌آید، صرفاً مربوط به کسانی است که تازه با سه کارآگاه آشنا شده‌اند. اگر شما جزو کسانی هستید که سه کارآگاه را می‌شناسند، می‌توانید از پیام‌های بازرگانی صرف‌نظر کنید و یک‌راست به سراغ داستان سرگرم‌کننده‌ی سه کارآگاه بروید.»
سه کارآگاه مؤسسه‌ای از کارآگاهان جوان است که سه پسر شجاع آن را تأسیس کرده‌اند: ژوپیتر جونز، پیت کرانشاو، و باب اندروز. ژوپیتر، به گفته‌ی خودش، مغز متفکر گروه است؛ باب مسئول تحقیقات است و یادداشت‌های مربوط به پرونده‌ها را می‌نویسد؛ و پیت، که ورزشکار و قوی است، دستیار ژوپیتر، در مأموریت‌های خطرناک، است.
پسرها در راکی‌بیج زندگی می‌کنند؛ شهری کوچک در ساحل اقیانوس آرام که چند مایل با هالیوود فاصله دارد. این جا، در کالیفرنیای جنوبی، مسافت‌ها طولانی‌اند و داشتن اتومبیل واقعاً ضروری است. هیچ‌کدام از پسرها آن‌قدر بزرگ نیستند که بتوانند گواهینامه بگیرند، اما این مشکل پسرها خیلی زود حل شد: ژوپیتر در مسابقه‌ای برنده شد که جایزه‌ی آن استفاده از یک اتوموبیل با راننده بود. آن اتومبیل، یک رولزرویس عتیقه‌ی آب‌طلاکاری شده، برای سی روز در اختیار پسرهاست و آن‌ها می‌کوشند به بهترین شکل از آن استفاده کنند.
مرکز سه کارآگاه، یک کاراوان خانگی از کار افتاده در سمساری جونز است که عمو و زن‌عموی ژوپیتر، تیتوس و ماتیلدا جونز، آن را اداره می‌کنند. درون کاراوان یک دفتر کوچک، یک آزمایشگاه، یک تاریک‌خانه و وسایلی به چشم می‌خورد که پسرها آن‌ها را با آت و آشغال‌هایی که به سمساری آورده می‌شود، بازسازی کرده‌اند. از چند راه مخفی می‌توان به مرکز سه کارآگاه رسید که آن‌ها فقط بچه‌هایی هم سن و سال خودشان را از آن راه‌ها آگاه می‌کنند.
حالا تمام چیزهایی را که برای شروع داستان لازم دارید می‌دانید؛ بنابراین می‌توانید خواندن داستان را شروع کنید که سرشار از هیجان و لذت است.

سه لاک‌پشت
ادبیات
گروه سنی: نوجوان
کاربرد: لذت و سرگرمی

راز مومیایی نجواگر (از مجموعه‌ی آلفرد هیچکاک و سه کارآگاه)
نویسنده: رابرت آرتور
مترجم: سحر قدیمی
ناشر: هرمس
172 صفحه
4000 تومان

· 8 مرداد، 1394

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *