هر ترانه، یک گلبرگ!

اگر قرار باشد به مهم‌ترین ویژگی ترانه‌های نیایش، که آن را از سایر کتاب‌های همسانش جدا می‌کند، اشاره کنیم، بی‌تردید نوع کتاب‌سازی در اولین ردیف جا می‌گیرد. نوع تصویرسازی‌های این کتاب، به همراه نوع چینش صفحات، می‌تواند از عواملی باشد که این مجموعه را برای مخاطب خردسال جذاب می‌کنند. خواننده‌ی کتاب، با ورق زدن هر صفحه و خواندن ترانه‌ی آن، به شکل نهایی کتاب، که یک گل است؛ نزدیک می‌شود. این شکل کتاب‌سازی می‌تواند تجربه‌ای منحصر به‌فرد، هم برای کودک و هم برای والدین او، به ارمغان بیاورد. چون مخاطبان ترانه‌های نیایش می‌توانند خردسالانی باشند که هنوز سواد خواندن ندارند و به همراهی یک بزرگ‌تر برای خواندن ترانه‌ها نیاز دارند. ترانه‌های این مجموعه، که گفت‌وگوهای یک کودک با خدا حول موضوعات و مفاهیم مختلفی مثل صلح، شادی، خانواده، طبیعت و… است، عموماً ریتم شادی دارند.
این ریتم شاد، علاوه بر این که شنیدن ترانه‌ها را برای مخاطب خردسال جذاب می‌کند، می‌تواند به او برای حفظ کردن ترانه‌ها کمک کند.

سه لاک‌پشت
دین و علوم انسانی
گروه سنی: خردسال، کودک
کاربرد: تقویت حس دوستی با خدا و ارزش‌های دینی

مجموعه‌ی ترانه‌های نیایش:
سه چار روزه گربه‌ی من گم شده  شاید حالا گربه‌ی مردم شده/ چک چک چک چه آبی سرده درست حسابی/ هزار هزار هزار مو یه پیشونی دو ابرو/ دوچرخه‌ام خرابه انگاری خواب خوابه/ تو این هوا چایی داغ می‌چسبه صدای قارقار کلاغ می‌چسبه/ دار دور، دار درختم مادر میز و تختم/ با این‌که شب سیاهه خیلی قشنگ و ماهه/ کاری بکن جنگ نباشه این همه بنگ بنگ نباشه/ رو سیب سرخ نوشته که میوه‌ی بهشته/ دست‌های خوبی دارم آسونه کار و بارم
شاعر: مصطفی رحماندوست
تصویرگر: نیلوفر میرمحمدی
ناشر: افق (کتاب‌های فندق)
هر جلد 4500 تومان

· 12 مرداد، 1394

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *